KAJDno-2024-1604
Hallintosääntö 42 §
Kajaanin kaupungin koulutusliikelaitoksessa Kainuun ammattiopistossa on ollut haettavana määräaikainen kotoutumiskoulutuksen ohjaajan tehtävä. Tehtävä oli haettavana ajalle 17.11.2025 - 18.12.2026 tai sopimuksen mukaan.
Hakuilmoitus on julkaistu Kajaanin kaupungin kotisivuilla, sisäverkossa, Kuntarekryssä ja Työmarkkinatorilla 21.10.- 3.11.2025. Avoinna olevaan tehtävään tuli määräaikaan mennessä 24 hakemusta. Hakijoille tehtiin ansiovertailu. Haastatteluun kutsuttiin ansiovertailun perusteella viisi hakijaa.
Opintoasiainpäällikkö Liisa Härmä esittää, että kokonaisarvion perusteella tehtävään valitaan Mikkonen Carina, sosionomi YAMK. Varalle valitaan Heikkinen Sanna-Mari, sosionomi amk.
Kajaanin kaupungin koulutusliikelaitokseen Kainuun ammattiopistoon määräaikaiseen kotoutumiskoulutuksen ohjaajan työsuhteiseen tehtävään valitaan ansiovertailun ja haastattelun perusteella ajalle 1.12.2025 - 31.12.2026 Mikkonen Carina, sosionomi YAMK. Varalle valitaan Heikkinen Sanna-Mari, sosionomi AMK.
Valinta on ehdollinen kunnes valittu on esittänut lain 504/2002 mukaisen rikosrekisteriotteen ja pyydettäessä tuloksen huumausainetestistä 30 päivän kuluessa valitsemispäätöksen tiedoksi saannista. Tehtävässä on kuuden kuukauden koeaika.
Lisätietoja antaa opintoasiainpäällikkö Liisa Härmä, puh. 0443372617, liisa.harma@kao.fi