KAJDno-2026-316
Hallintosääntö 28 §/perusopetuksen tulosalueen johtajan ratkaisuvalta
Asianosainen: Erkki Välikangas, Mikko Hakkarainen
Kainuun koulujen hiihtokisat järjestetään 18.3.2026 Suomussalmella. Kajaanista kisoihin osallistuu noin 30 oppilasta. Osallistumismaksu on 6,00 €/oppilas ja ruokailun hinta 5,80 €/oppilas. Pohjolan matkat kyyditsee oppilaat ja valvojat ja sen hinta on 645,00 €. Kustannukset tulevat olemaan 1.010,60 €.
Valvojina toimivat Lehtikankaan koulun opettaja Erkki Välikangas ja Keskuskoulun opettaja Mikko Hakkarainen.
Kajaanin perusopetuksen koulujen oppilaita osallistuu Kainuun koulujen hiihtokisoihin Suomussalmella 18.3.2026. Perusopetuksen yhteisistä maksetaan kilpailun osanottomaksut, ruokailut sekä linja-autokuljetus. Kustannukset ovat 1010,60 €. Valvojiksi määrätään opettajat Erkki Välikangas ja Mikko Hakkarainen.
Lisätietoja asiasta antaa perusopetuksen tulosalueen johtaja Kalle Komulainen, p. 044 7100 142, sähköposti muodossa etunimi.sukunimi@kajaani.fi