KAJDno-2024-1604
Hallintosääntö 42 §
Kajaanin kaupungin koulutusliikelaitoksessa Kainuun ammattiopistossa on ollut haettavana määräaikainen kotoutumiskoulutuksen opettajan tehtävä ajalle 1.4.2025 - 31.5.2026.
Hakuilmoitus on julkaistu Kajaanin kaupungin kotisivuilla, sisäverkossa, Kuntarekryssä ja Työmarkkinatorilla 12. - 25.2.2025. Tehtävää haki määräaikaan mennessä 19 hakijaa, joista 12 oli tehtävään vaadittava kelpoisuus. Haastatteluun kutsuttiin 7 henkilöä.
Opintoasiainpäällikkö Liisa Härmä esittää, että määräaikaiseksi kotoutumiskoulutuksen ohjaajaksi valitaan koulutuksen, työkokemuksen ja haastattelun perusteella ********* Varalle *********
Kajaanin kaupungin koulutusliikelaitokseen Kainuun ammattiopistoon määräaikaiseen kotoutumiskoulutuksen ohjaajan työsuhteeseen tehtävään ajalle 1.4.2025 - 31.5.2026 valitaan *********. Varalle *********. Perustelut mainittu yllä.
Lain 504/2002 mukainen rikosrekisteriote, tulos huumausainetestistä ja todistus terveydentilasta on esitettävä kuukauden kuluessa viranhaltijapäätöksen tiedoksi saannista. Tehtävässä on kuuden kuukauden koeaikaa.
Lisätietoja antaa opintoasiainpäällikkö Liisa Härmä, liisa.harma@kao.fi, puh. 044 337 2617.