KAJDno-2025-537
Hallintosääntö 42 §
Asianosainen hakijat
Kajaanin kaupungin perusopetuksessa on ollut haettavana erityisluokanopettajan vakinainen virka nro 1009 1.8.2025 alkaen. Sijoituspaikka Lehtikankaan koulu. Hakuilmoitus on julkaistu Kuntarekryssä, Työmarkkinatorilla ja Kajaanin kaupungin verkkosivuilla ajalla 7.4.-21.4.2025.
Hakuaikana saapui 8 hakemusta. Yhdellä hakijalla oli kelpoisuus tehtävään.
Lehtikankaan koulun va. rehtori Liisa Halonen esittää, että erityisluokanopettajan virkaan nro 1009 valitaan KM ELO Tiina Rimpiläinen työkokemuksen ja koulutuksen perusteella.
Lehtikankaan koulun erityisluokanopettajan virkaan nro 1009 valitaan 1.8.2025 alkaen KM ELO Tiina Rimpiläinen työkokemuksen ja koulutuksen perusteella.Rimpiläinen oli ainoa kelpoinen hakija.
Tiina Rimpiläinen on vakinaisessa palvelussuhteessa Kajaanin kaupungilla, joten rikosrekisteriotetta, lääkärintodistusta ja huumausainetestausta ei vaadita. Koeaikaa ei ole, Rimpiläinen on hoitanut vastaavaa tehtävää aikaisemmin.
Lisätietoja asiasta antaa Lehtikankaan koulun va. rehtori Liisa Halonen p. 044 7100 143, liisa.halonen@edukajaani.fi